Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi

Początek tego pomysłu jest dość niestandardowy, bowiem rozpoczęła go moja transplantacja serca. Po opuszczeniu szpitala i chęci jak najszybszej rehabilitacji, duży nacisk położyłam na formę aktywności jaką jest Nordic Walking. W niespełna 4 miesiące po transplantacji zdałam kurs na Międzynarodowego Instruktora Nordic Walking i w tym momencie moje życie zaczęło nabierać tempa, a mój organizm w błyskawicznym czasie zaczął wracać do normalnego i poprawnego funkcjonowania.

W momencie kiedy zdałam sobie sprawę, z faktu, iż data mojego przeszczepu jeśli chodzi o dzień i miesiąc - 5 listopad, jest taka sama jak data pierwszego udanego przeszczepu serca jakiego dokonał pan prof.Zbigniew Religa. Pomyślałam więc, że fakt możliwości dalszej egzystencji dzięki tej metodzie leczenia, a przede wszystkim dzięki ludziom, którzy podjęli świadomą decyzję o ratowaniu również mojego życia w momencie, gdy ich bliskiego nie można było już uratować, należy w szczególny dla mnie sposób wyróżnić i poprzez tę formę powiedzieć z głębi duszy szczere: DZIĘKUJĘ!!! 

Dlatego też, w październiku 2010 roku po kontakcie z dr Grzegorzem Religa, uzyskałam od syna Pana Profesora, zgodę na nazwanie marszu Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi. 

Wierzę, że  propagowanie transplantacji poprzez organizację ogólnopolskiego marszu Nordic Walking, przyczyni się do zwiększania akceptacji tej metody leczenia. Wpłynie pośrednio na zwiększenie świadomości naszego społeczeństwa odnośnie przekazywania po swojej śmierci narządów do przeszczepu w celu ratowania życia innych ludzi, przed którymi taka forma ratunku stoi.

Pamiętajmy, że każdy z nas w każdej chwili swego życia,

może znaleźć się po jednej lub drugiej stronie.

Dlatego też każdego roku serdecznie zapraszam na Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi oraz do wspólnego propagowania transplantacji pod hasłem: "Popieram transplantację!"

Adriana Szklarz

przeszczep serca 5 listopad 2009

Międzynarodowy Instruktor Nordic Walking

logo_OMNW_ogolne_200x200

Krótkie podsumowania poszczególnych edycji Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking im.prof. Zbigniewa Religi inni: