O Mnie

KIM JESTEM:

Na pół żartując, odpowiedziałabym: zodiakalny koziorożcem.

A tak bardziej poważnie, na co dzień jestem szczęśliwą kobietą z pełną świadomością budującą swoje wspaniałe życie. Realizuję się jako mówczyni inspiracyjna, specjalistka d/s rozwoju personalnego, trenerka i autorka oraz Ambasadorka Pozytywnego Myślenia.
Rozpierającą pozytywną energię stale rozładowuję, włączając się w liczne projekty społeczne. Jestem Ambasadorką Fundacji dla Kobiet Autentycznych SILCARE oraz Ambasadorką Miasta Gorzów Wlkp.

Spełniam się jako kobieta wspierająca inne kobiety. Jednak nie zawsze świeciło dla mnie słońce, mimo że szystko w życiu miałam zaplanowane.
Zima 2002 roku była piękna. Zostałam mamą. Niestety po 6 miesiącach nadciągnęły nad moje życie ciemne gradowe chmury. Znalazłam się w szpitalu, z przerażającym jak horror wyrokiem. Zapalenie mięśnia sercowego. Rozpoczęła się moja najtrudniejsza życiowa droga. Stałam się przede wszystkim pacjentką dla której jedynym ratunkiem miała być transplantacja serca. Ponad siedem lat walczyłam o normalne życie, pobijając jeden z rekordów oczekiwania na transplantację w Polsce. To był trudny, czas. Odkrywałam w nim jednak inną siebie. Silną i waleczną. Nie było mi łatwo. Przez te siedem lat zaprzyjaźniałam się z cierpliwością, pokorą i wiarą w drugiego człowieka, by 5 listopada 2009 roku dostać szansę na dalsze życie. Otrzymałam serce od mężczyzny, którego nie można było uratować. Powoli wracałam do sił. Powoli wracałam do życia. Uczyłam się siebie na nowo. To właśnie wtedy zmieniało się moje życie i moje myślenie o życiu. Wdzięczność zaczęła przepełniać całe moje życie i wyzwalać kreatywność.

Czas jaki otrzymałam po transplantacji intensywnie wykorzystuję. Wychowuję syna, nadal pracuję, rozwijam się, piszę książki, inspiruję, podejmuję wiele wartościowych inicjatyw, bo ważni są dla mnie ludzie. Cieszy się moje męskie serce, gdy są one zauważane i doceniane. Pewnego dnia usłyszałam słowa Mike’a Litmana: „Urodziłeś się by wieść nadzwyczajne życie, robić nadzwyczajne rzeczy, pomóc nadzwyczajnej liczbie ludzi”. One stały się moim życiowym kompasem. I czasami trudno mi uwierzyć, że musiałam przeżyć dramat, by odkryć swoją wartość i prawdziwy sens egzystencji. Teraz mam świadomość, że jestem nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Stałam się dojrzałą i spełnioną kobietą, otwartą na świat i wyzwania. Po prostu delektuje się życiem.

Realizuję się również działając na rzecz propagowania wiedzy nt donacji i transplantacji. Moim "dzieckiem" z zakresu społecznej odpowiedzialności w tym zakresie jest Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof. Zbigniewa Religi - Popieram transplantację, który realizuję systematycznie od 2011 roku.
Jako pierwsza Polska po transplantacji serca obeszłam z kijami Nordic Walking duńską wyspę Bornholm. W ramach akcji Zycie Gora zdobyłam w 3 dni, 3 szczyty z Korony Gór Polskich, osiągając 4.584m n.p.m.

„Urodziłeś się po to, by wieść nadzwyczajne życie, robić nadzwyczajne rzeczy, pomóc nadzwyczajnej liczbie ludzi”

- M.​Litman

CO ROBIĘ:

Każdy z nas ma marzenia. Te mniejsze i większe. Jednym z moich marzeń było i jest zarażanie ludzi, a w szczególności kobiety, pozytywnym myśleniem.
Inspiruję i udowadniam swą postawą, doświadczeniami, że pozytywne myślenie i odpowiednie nastawienie, mogą przynieść niesamowite efekty, dzięki którym życie nasze życie będzie wyjątkowe, ale przede wszystkim satysfakcjonujące i szczęśliwe.

Od kilku lat spełniam więc swoje marzenie, spełniając i siebie w roli mówczyni inspiracyjnej. W roli trenerki realizuję warsztaty rozwojowe dla kobiet, a jako autorka książek dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą. W moim dorobku znajdują się trzy tytuły: Kobieta z męskim sercem, Przepis na wspaniałe życie, Optymistka.
Publikuję również w dwumiesięczniku SILCARE MAGAZINE cykl artykułów „Kawa z ziarnem motywacji”.


 

W CZYM POMAGAM:

Wierzę, że każda z nas może mieć wspaniałe życie. Jestem przekonana, że w każdej z nas jest ocean możliwości i siła do urzeczywistnienia marzeń i satysfakcjonującego życia. Dlatego inspiruję, pomagam i wspieram kobiety w rozwijaniu ich skrzydeł możliwości, ponieważ wśród kobiet szczęśliwych, spełnionych, mających wspaniałe życia chcę żyć!

 


 

WYRÓŻNIENIA

 • Lady D – Nagroda im.Krystyny Bochenek 2015
 • Kobieta Przedsiębiorcza 2016, 2018
 • Osobowość Roku 2016
 • Nagroda Złoty Dukat 2016
 • Ambasadorka Miasta Gorzów Wlkp.
 • Ambasadorka Fundacji dla Kobiet Autentycznych

 


 

WSPÓŁPRACOWAŁAM Z:

Dzieląc się swoim doświadczeniem życiowym i zawodowym, miałam przyjemność współpracować jako prelegentka, wydawca, trenerka czy też bohaterka spotu promocyjnego m.in. z:

 • Urzędem Marszałkowskim Województwa lubuskiego
 • ROCHE
 • ADAMED
 • SCANMED
 • GBS
 • TEFAL
 • DYNAXO
 • Fundacją CZYSTA WODA – Kongresem Kobiet
 • Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
 • Nationale-Nederlanden Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie S.A.
 • Wakacyjnym Miastem Kobiet w Świnoujściu
 • SPA AFRODYTA
 • SILCARE