Laureatka XIII edycji Konkursu Lady D 
I miejsce
- kategoria życie społeczne
ADRIANA SZKLARZ
Specjalistka od spraw sercowych

Od ponad 10 lat zajmuję się propagowaniem transplantologii, poszerzaniem wiedzy na ten temat i budowaniem świadomości społecznej wokół dawstwa narządów. Stworzyłam nowy odłam coachingu, wspieram pacjentów po transplantacji oraz ich rodziny, prowadzę dla nich spotkania i szkolenia.

Jestem organizatorką Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking propagującego transplantację. Marszu, który nosi nazwę imienia prof. Zbigniewa Religi "Popieram transplantację", na co otrzymałam stosowną zgodę rodziny Profesora.

Według władz podgorzowskiej gminy Bogdaniec, moja postawa życiowa  przekonuje innych, że warto podejmować walkę z chorobą, że można ją wygrać i służyć innym całym sobą, wzbogacając ich świat swoim doświadczeniem. Mimo ciągłej walki z możliwością odrzutu i codziennymi przeciwnościami rzadko okazuję słabość. Według pracowników Gminy Bogdaniec jestem dla wielu mentorem w kwestii walki z samym sobą i przesuwaniem granic.

IMAG0737


 

Lady D - Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna  jest również nawiązaniem do księżnej Diany, która była znana ze swojej aktywnej działalności charytatywne między innymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.
Konkursu Lady D im.Krystyny Bochenek, wyróżnia kobiety niepełnosprawne, które swoją pracą i działaniem wpływają na rozwój lokalnej społeczności. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2002 r. i zorganizowana została przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet.